DAMATLIK SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Damatlık seçimi de en az gelinlik kadar özen ve önem ister. Doğru damatlık seçimi ile eşinizi kendinize bir kez daha hayran bırakabilirsiniz.

Damatlık seçerken önce düğün mekanınıza karar vermiş olmanız gerekiyor. Sonrasın da Gelinliğe uygun olması için biraz bilgi almalısınız .Gelinliği düğünden önce görmenizi istemeyeceklerdir.En azından kumaşı,dokusu,modeli konusunda küçük fikirler alırsanız bütünlük sağlamak konusunda size kolaylık sağlayacaktır.

KIR DÜĞÜNÜ

BALO SALONU

PLAJ DÜĞÜNÜ

Sizin tercihiniz hangisi?

KIR DÜĞÜNÜ

Tercihiniz doğa içerisinde bir Kır düğünü ise pastel tonlar keten dokular tercih edebilirsiniz.Askı ile desteklenmiş pastel tonlarda takım elbiseler ve makosen ayakkabılar tercih edin.

BALO SALONU

Düğününüzü otelin balo salonunda ya da gösterişli bir mekanda yapmayı düşünüyorsanız. Şık ve asil duruşuyla smokin doğru seçim olacaktır. Siyah smokin geleneksel şıklığın göstergesi olsa da son yıllarda renk tercihleri konusunda farklı alternatiflerde fark arayan damatlar için sunulmakta.

PLAJ DÜĞÜNÜ

Düğününüz sahilde kumlar üzerinde yada bir teknede gerçekleştirmeyi planlıyorsanız smokin veya ağır birtakım elbise doğru bir tercih olmayacaktır.Hava sıcaklığını göz önünde bulunduracak olursak keten takım elbiseler doğru tercih olacaktır.

AYAKKABI

Damatlığınızın altına giyeceğiniz ayakkabı damatlığınızın tarzına uygun olmalı ağır ve şık görünümlü bir damatlığın altına giydiğiniz spor model ayakkabı zıt bir görünüm sunacaktır. Düğününüz de  en çok ayakta kalan çift siz olacaksınız bu yüzden giydiğinizde ayağınızın rahat edeceği damatlığınıza ve mevsime uyumuna özen göstermelisiniz Unutmadan ayakkabınızı damatlığınızdan önce almalısınız ve damatlık provalarında mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

KOL DÜĞMELERİ

Kol düğmesi kullanacaksanız geometrik şekilli altın ,gümüş düğmeleri tercih edebilirsiniz .Kravat iğnesi kullanacaksanız da kol düğmeleri ile takım olmasına özen göstermelisiniz.

PAPYON,FULAR ,KRAVAT

Öncelikle hangisini takmak istediğinize karar verin tercihiniz fular olacaksa unutmamanız gereken detay yelek giymeniz gerekeceği mevsime ve mekana olan uyumunu hatırlatmakta fayda var .

KEMER-PANTOLON ASKISI-KUŞAK

Klasik olarak kemer kullanmak istiyorsanız çok uzun olmamasına ve renginin uygun olmasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Kuşak kullanmak isterseniz pilelerinin mutlaka içe dönük olması gerektiğini unutmamak gerekiyor.Kuşak yerine size yukarıda verdiğimiz kısa hatırlatmaları göz önünde bulundurarak pantolon askısı da tercih edebilirsiniz.

YELEK

Yelek tercih edecekseniz vücudunuzu sarmasına ,göğüs kısmının rahat olmasına ve yeleğin arkasının ayarlanabilir bantlı olmamasına özen göstermeniz gerekiyor ceketi çıkartmaz istediğini,zde sırt kısmındaki bantlar hoş bir görüntü sergilemeyecektir.Yelek boyunuzun pantolonunuzun bel kısmının biraz üzerine çıkmasına dikkat edin.

ÇORAP

Önemesiz gibi görünse de her oturup kalktığınızda görünecektir .Ayağınızın rahat etmesi için uygun çorabı seçerken motifli geometrik şekilli çoraplardan uzak durulmalıdır.

FOTOĞRAFLAR

OKSİJEN PARK KIR DÜĞÜN SALONLARI

PIANO PREMIUM & PIANO LABELLA KIR DÜĞÜN SALONLARI

BURSA KIR DÜĞÜN SALONLARI